Loading...

کاشت داشت و برداشت صیفی

بازدید: 2436

دستورالعمل کاشت:

در خصوص کاشت بذور فلفل ، گوجه فرنگی و بادمجان بهتر است بذور فوق را در اواسط بهمن ماه به شیوه زیر کاشت و خزانه نمود .

تهیه خاک یا بستر کاشت: بهتر است 3 پیمانه ماسه بادی به اضافه 2 پیمانه خاک زراعتی سطح الارض به اضافه یک پیمانه کود حیوانی کهنه گاوی یا گوسفندی را با هم مخلوط نموده سپس با الک یا وسیله ای سرند نموده و در گلدان تا نصفه پر نمود و پس از صاف کردن سطح گلدان ها روی سطح خاک را با کوکو پیت (فرآورده نرم از پوسته های رشته ای نارگیل) یا خک برگ نرم یا پیت ماس پوشانده و بذر را در سطح صاف پیت ماس یا کوکوپیت می پاشیم و روی بذور را مجددا در حد نیم تا یک سانتیمتر توسط کوکو پیت یا خاک برگ می پوشانیم. گلدان های کاشته شده را بلافاصله با یستی با آب پاش و آب اسپری شده آبیاری و در محلی گرم مانند گلخانه قرار داد(درجه حرارت گلخانه در شبهای سرد از 15 درجه سانتی گراد نبایستی پایین بیاید).

بذور کاشته شده پس از جوانه زنی و رشد کامل در حدcm 10  در گلخانه تا اوسط فروردین ماه نگهداری و برای کاشت در محل مناسب و جوی پشته های احداثی نشاء های داخل گلدان می بایستی اقلا به مدت یک هفته تا 10 روز در بیرون از گلخانه و فضای باز در مقابل تابش نور خورشید بماند تا ساقه های علفی بوته ها حالت خشبی به خود بگیرد و به اصطلاح کشاورزان ساقه ها چوبی شود و از شکنندگی آنها کم شود.

در این حالت نشاء های تولیدی بادمجان ، فلفل و گوجه فرنگی را می توان پس از سرمای زمستانه در حدود اوایل تا اواسط اردیبهشت ماه در فضای باز کشت نمود.

 

دستورالعمل داشت :

پس از كاشت نشاء در جوي و پشته،آبياري به موقع، مبارزه با علفهاي هرز، تقويت گياه از طريق دادن كودهاي حيواني يا شيميايي و كولتيواتور زدن يا تهويه پاي بوته ها با وجين كن الزامي مي باشد. لازم به توضيح است كه در كشت گوجه فرنگي چري پس از آبياري اول و دوم خاك دادن پاي بوته هاي گوجه فرنگي حداقل 2 الي 3 مرتبه رشد و توليد را از نظر كمي وكيفي تسريع مي نمايد.

 

دستورالعمل برداشت :

برداشت محصول مي بايستي در صبح زود و يا غروب در هواي سرد و خنك انجام گيرد.هیچ مطلبی یافت نشد 

شما می توانید هر روز از ساعت 14 الی 20 از طریق شماره 09108606867 با ما در تماس باشید.

info@mrseed.ir 

 

logo-samandehi

آمار
  • تعداد کالا: 175
  • بازدید امروز: 1242
  • بازدید دیروز: 1405
  • بازدید کل: 1489660