Loading...
بگونیا نان استاپ گل درشت مخلوط

بگونیا نان استاپ گل درشت مخلوط

قیمت : 9,500تومان

۱۰ عدد بذر پلت شده

امتیاز 0 از 5 توسط 0 کاربر
وضعیت: موجود

بگونیا سری نان استاپ محصول شرکت بناری آلمان یکی از زیباترین انواع بگونیا می باشد. حالت رشد کپه ای با گل های درشت 8 تا 10 سانتی متری و پرپر از ویژگی های این گیاه است. در آفتاب و نیم سایه به خوبی رشد می کند و ار تفاع آن 20 سانتی متر مناسب برای کشت در گلدان و باغچه است. 

روش کاشت بذر

بستر مناسب کاشت مخلوطی از پیت ماس و کوکوپیت است. PH مناسب خاک باید اسیدی و حدود 5.5 تا 6.5 باشد. همچنین شوری (EC) بستر باید بسیار کم باشد (کمتر از یک). اکثر پیت ماس ها و کوکوپیت های موجود در بازار دارای این شرایط هستند. جهت کشت اولیه بذر ها ظرف کوچکی را انتخاب کنید (مانند لیوان یکبار مصرف که انتهای آن جهت زهکش سوراخ شده باشد). پس از پر کردن ظرف با بستر کشت مناسب بذرها را روی سطح بستر پخش کنید و به آرامی با نوک انگشت بذرها را به بستر بفشارید تا تماس بذر و بستر کشت ایجاد شود. سپس با استفاده از اسپری روی بذرها را آبیاری کنید. در این حالت پوشش بذرها از بین می رود.  توجه کنید که بذرها برای جوانه زنی نیازمند نور هستند پس نباید آنها را زیر بستر کشت مدفون کنید. پس از آبیاری بستر بذر را توسط نایلون یپوشانید تا رطوبت بستر حفظ شود. پس از 14 تا 28 روز بذر ها شروع به جوانه زنی می کنند. بهترین دما جهت جوانه زنی حدود 20 درجه سانتیگراد است (کشت در اواخر زمستان). در زمان جوانه زنی رطوبت بستر بذر را چک کنید اگر نیازمند آبیاری بود دوباره توسط اسپری آبیاری کنید. 

بگونیا گیاهی روز بلند است و در طول روز بیش از 14 ساعت تولید گل های بزرگی می کند. گیاه را از نور مستقیم آفتاب حفاظت کنید. پشت پنجره گزینه مناسبی است. دمای کمتر از 14 درجه سانتیگراد باعث تشکیل غده در گیاه و کاهش تشکیل گل می شود.هر دو هفته یکبار با محلول های حاوی 150 تا 250 قسمت در میلیون نیتروژن که دارای فرمولاسیون متعادلی است گیاه را کوددهی کنید.

 

نظرات

    ارسال نظر