Loading...
بذر گل نیلوفر رونده
بذر گل نیلوفر رونده

بذر گل نیلوفر رونده

پاکت بذر نیلوفر رونده
کد محصول: 433247
5,000تومان

5 از 1 رای

گیاه علفی، چندساله، بومی مناطق گرمسیر است و به طور گسترده در نواحی مختلف دنیا کشت می شود. این گیاه بالارونده بوده و رشد سریعی دارد . برگ ها آن قلبی شکل بوده و گل های شیپوری آن به رنگ های آبی، ارغوانی، صورتی یا سفید هستند. برخی ارقام تک رنگ و برخی چند رنگ هستند. حالت رشدی این گیاه(پیچنده بودن) و نمای زیبای برگ و گل ها، باعث شده که در اطراف آلاچیق ، بر روی داربست و یا ستون ها پیچیده شود و منظره زیبایی را ایجاد کند. گل ها با غروب آفتاب بسته می شوند و همزمان با طلوع خورشید آرام آرام باز می شوند.

تکثیر:

دو روش برای تکثیر این گیاه وجود دارد:

کشت از طریق بذر:

این روش، روش اصلی کشت نیلوفر است که در این روش ابتدا بذر را ۲۴ ساعت قبل از کاشت در دستمال خیس قرار می دهند و بعد بذر کشت می شود. کشت بذر در بهار صورت می گیرد و بهترین روش همین است.

کشت قلمه :

این روش در فصل تابستان اماکن پذیر است که از گیاه قلمه نرم تهیه کرده و بعد کشت می شوند.

خاک:

این گیاه در هر نوع خاکی به خوبی رشد می کند به شرطی که زهکش خاک مناسب باشد. بنابراین اگر خاک سنگین باشد، با اضافه کردن پیت می توان زهکش آن را مناسب کرده تا گیاه به خوبی رشد کند. به طور کلی خاک مناسب آن ترکیبی از خاک برگ و خاک معمولی باغچه است.

آبیاری:

هر چند که این گیاه به خشکی مقاوم است ولی از آنجایی که یک گیاه علفی است، بنابراین برای شاداب ماندن خود نیاز به رطوبت متوسط و همیشگی خاک دارد و تا زمانی که به رشد کامل نرسیده است، باید مرتب آبیاری شود.

دما:

این گیاه بومی مناطق گرمسیر است ولی درمناطق معتدل در فصل بهار و تابستان می تواند به خوبی رشد کند. ولی در سرما و یخبندان از بین می رود.

نور:

این گیاه به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و اگر نور کم باشد باعث کم رنگ شدن برگ ها و کاهش گلدهی می شود. ولی باید توجه داشت که نور شدید به خصوص اگر آبیاری منظم نباشد، به گیاه آسیب می زند.

مراقبت ها:

– این گیاه، سریع رشد است پس در سال بذر زیادی تولید کرده که در محیط اطراف خود می ریزد، اگر این بذرهای اضافی جمع نشوند، گیاهان زیادی تولید می شوند و مزاحمت ایجاد می کنند.

– برای گلدهی ایده آل، بهتر است به جای کود دادن، از خاک برگ استفاده شود.

– اگر هوا بسیار گرم باشد و یا گیاه در نور مستقیم قرار بگیرد، گیاه پلاسیده شده و گلدهی کاهش می یابد. پس باید در تابستان در محل نیم سایه قرار بگیرد.

نظرات
    ارسال نظر