Loading...
بذر بنفشه الوان
بذر بنفشه الوان

بذر بنفشه الوان

پاکت بذر بنفشه الوان
کد محصول: 433257
5,000تومان

5 از 1 رای

بنفشه:
گیاهی چندساله است که معمولا به عنوان گیاه یک ساله مورد استفاده قرار می گیرد و مناسب برای کاشت در فضای آزاد هست.

آبیاری:
آبیاری منظم و کافی به رشد و گلدهی کمک می کند اما اگر خاک زهکش مناسبی نداشته باشد یا آبیاری بیش از اندازه صورت گیرد باعث پوسیدگی و از بین رفتن گیاه می شود، همچنین خشکی باعث کاهش گلدهی و خشک شدن برگ ها می شود، هر وقت خاک تا حدودی رطوبتش را از دست داد آبیاری کنید.

دما:
در دمای ۱۲-۱۸درجه به خوبی گلدهی انجام می شود به همین دلیل است که در اواخر زمستان و بهار بیشترین گلدهی را دارد، به سرما تا حدودی مقاوم می باشد  و حتی میتواند در زیر برف تا چند هفته زنده بماند اما اگر برف نباشد و دما خیلی کاهش یابد و در تماس مستقیم با سوز و سرما قرار بگیرد از بین می رود، در چنین شرایطی باید با خاک برگ یا کود پوسیده  دامی رویش را پوشاند .

نور :

به مکانی با نور مستقیم آفتاب حدود ۶-۸ساعت در روز احتیاج دارد. کمبود نور باعث کاهش گلدهی و بلند و علفی شدن ساقه ها می شود و کم کم گل ها حالت بی رنگ پیدا می کنند.

خاک:

در خاک مرطوب با زهکش مناسب بهترین رشد را دارد، بنابراین می توانید با خاک باغچه مقداری خاک برگ یا پیت ماس مخلوط کنید.

تکثیر:

معمولترین روش کاشت بذر می باشد، بعد از کاشت بذر معمولا ۹-۱۲ هفته زمان می برد تا گیاه گل بدهد، در نتیجه اگر هدف گلدهی در زمستان است، بذرها را در اواسط تابستان می کارند اما اگر برای نزدیک بهار قصد گلدهی داشته باشند باید در پاییز کاشته شود.

نظرات
    ارسال نظر