Loading...
بذر گل گوشواره ای

بذر گل گوشواره ای

10 عدد
کد محصول: 365127
6,500تومان

5 از 1 رای

گل گوشواره ای
گل گوشواره ای گیاهی بسیار مناسب جهت کشت در گلدان می باشد. این گیاه جهت کاشت در گلدان های 8 تا 10 سانتی متری اصلاح شده است و بذرهای آن جهت کاشت آسانتر پلت شده هستند .

روشت کاشت
مرحله اول: بذرها را داخل سینی های کاشت که با پیت ماس و کوکوپیت پر شده اند کشت کنید. اسیدیته بستر کشت باید بین 5.5 تا 6 باشد. بذرهای گوشواره ای جهت جوانه زنی نیاز به نور دارد ولی یک لایه نازک از بستر کشت روی بذر جهت حفظ رطوبت نیاز است. در این مرحله حفظ دما بین 18 تا 20 درجه سانتیگراد ضروری است.

مرحله دوم: بعد از اینکه بذرها شروع به جوانه زنی کردند ظرف را در محیطی پر نور قرار دهید به صورتی که تهویه هوا به خوبی انجام گیرد. در این محله دمای 20 تا 22 درجه سانتیگراد مناسب است. در این مرحله استفاده از محلول غذایی متعادل حاوی 75 تا 100 پی پی ام از نیتروژن با استفاده از کلسیم نیترات پیشنهاد می شود.

مرحله سوم: برگ های حقیقی گیاه شروع به تشکیل و ریشه ها شروع به پر کردن سینی کشت می کنند. حفظ اسیدیته کمتر از 6.5 توصیه می شود تا مانع از ایجاد کمبود آهن شد. کوددهی توصیه می شود. اجازه دهید خاک اندکی خشک شود بعد شروع به آبیاری کنید. حفظ دما بین 18 تا 23 درجه سانتیگراد توصیه می شود. گوشواره ای در تمامی مراحل نسبت به آفتاب سوختگی حساس است پس آن را از نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

مرحله چهارم: در این مرحله گیاه را به گلدان منتقل کنید و از تاخیر در انجام این کار ممانعت کنید . استفاده از بستر کشتی با زهکشی مناسب و مغذی توصیه می شود.


بسته بندی :پاکت 10 عددی
نام علمی :Calceolaria herbeohybrida
نام انگلیسی :Lady’s Purse
نوع بذر :هیبرید
کاشت تا گلدهی :60 روز
نظرات
    ارسال نظر