Loading...
بذر درخت افرا قرمز

بذر درخت افرا قرمز

قیمت : 15,000تومان

15 عدد بذر

امتیاز 5 از 5 توسط 1 کاربر
وضعیت: موجود

افرای قرمز

 جنبه های زیبایی: برگ، گل، میوه و مجموعاً رنگ آمیزی سرخ و نارنجی پائیزی

کاربرد: سایبان، حواشی خیابان، بر سطوح چمن، کنار آب و تک درخت، رنگ آمیزی پائیزی. در اوایل بهار گل های قرمز و فراوان به تاج این درخت نمائی کاملاً قرمز می بخشند. پس از آن برگ های قرمز رنگ شروع به رشد می کنند که به تدریج به رنگ سبز درخشان تبدیل می شوند. دمبرگ و رگبرگ ها و شاخه های جوان همچنان قرمز باقی می مانند. در تابستان میوه های قرمز رنگ در لابلای برگ ها رشد می کند. این درخت جزو اولین درختانی است که خزان می کند. برگ ها قبل از ریزش تبدیل به رنگ نارنجی و قرمز می شوند. مناسب ترین مکان رشد آنها در کنار آب است.

خصوصیات گیاهی:

 ارتفاع: 15تا 30 متر                                  قطر تاج پوششی: 12تا 24 متر

 درختی است با تاج متراکم و بیضوی شکل و شاخه های راست و قامت افراشته. پوست تنه خاکستری تیره و پوسته پوسته است.

 برگ: برگ ها ساده و متقابل و چند قسمتی، دارای دندانه های نامنظم و درازا و پهنای 5 تا 10سانتیمتر. در ابتدای رشد قرمز رنگ است و به تدریج در قسمت بالائی به رنگ سبز کم رنگ درخشان و در قسمت زیرین به رنگ سبز مایل به خاکستری در می آید. اوایل پائیز نارنجی و قرمز می شود.

 گل: گل ها قرمز و کوچک و مشخص است که قبل از باز شدن برگ ها شکوفا می شوند.

 میوه : میوه ها فندقه ها بالدار قرمز به شکل V در تابستان منظره بدیعی را در کنار برگ های سبز روشن ایجاد می کند. تدریجاً دانه ها تغییر رنگ داده و در طول زمستان بر روی درخت باقی می ماند.

 سیستم ریشه: عمیق تا متوسط                              سرعت رشد: سریع

 

  نیاز های طبیعی:

 آب و هوا: سرما و گرمای مرطوب را تحمل می کند ولی در برابر گرمای خشک حساس است.

 خاک: خاک لومی و مرطوب و غنی را ترجیح می دهد ولی خاک قلیائی را نیز می پذیرد. در مقابل غرقابی شدن مقاوم است. تابش مستقیم خورشید و شرایط ساحلی را تحمل می کند. از باد شدید محافظت شود.

 نگه داری:

 هرس: شاخه های زیرین نهال جوان حذف شود. بهترین زمان هرس فصل زمستان است. در بهار در اثر قطع اندام، شیره گیاهی فراوان خارج می شود.

 آبیاری: رطوبت زیاد احتیاج دارد.

 تغذیه: هر دو سال یک بار در فصل پائیز کود دامی داده شود.

نظرات

    ارسال نظر