Loading...
بذر پیچ گلیسین (ویستریا)
6696-wisteria-sinensis.jpg01-wisteria-sinensis.jpgimages_image131dlarge.jpg

بذر پیچ گلیسین (ویستریا)

حاوی 10 عدد بذر
کد محصول: 285159

0 از 0 رای

پیچ گلیسین گونه‌ای گیاه بالا رونده از جنس Wisteria در خانواده Fabaceae (بقولات) بومی چین می‌باشد. این گیاه در سال ۱۸۱۶ از چین به اروپا و شمال امریکا آورده شده است و به عنوان یکی از محبوب‌ترین درختان زینتی باغ و خانه‌های غرب تبدیل شده و از پرکاربرد‌ترین درختان در فضای سبز به شمار می‌رود.
پیچ گلیسین می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ متر در طول رشد کند و بلند شود. دارای برگ‌های براق سبز رنگ به طول ۱۰ تا ۳۰ سانتی که هریک ۹ تا ۱۳ برگچه مستطیلی ۲ تا ۶ سانتی متری دارند.
گل‌های آن سفید، بنفش، آبی به طول ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر هستند که در بهار نمایان می‌شوند و معمولا در اواسط ماه فروردین به اوج خود می‌رسند. گل‌ها قبل از گسترش شاخ و برگ در هر خوشه همزمان باز می‌شوند و عطری شبیه به انگور دارند.

پیچ گلیسین درختچه‌ای مقاوم، خزان دار با طول عمر زیاد، بالا رونده چوبی، سریع الرشد (در شرایط محیطی مناسب سالی ۳ متر رشد می‌کند.) برگ‌های آن متناوب و به فرم مرکب شانه‌ای فردهستند.

روش کاشت بذر ویستریا

بذرها دارای پوسته سختی هستند لذا جهت تسریع در جوانه زنی، بذرها را حداقل به مدت 48 ساعت در آب یا پارچه خیس شده قرار دهید. پس از آن می توانید بذرها را در عمق یک سانتی متری در بستر کشت مهیا شده بکارید. در طی مدت جوانه زنی رطوبت بستر کشت را حفظ کنید. همچنین می توانید بذرها را مستقیم در خاک باغچه بکارید. بدین منظور  محل آفتابگری انتخاب کنید که خاک آن به خوبی زه کش شود. در بهار نسبت به کاشت آن اقدام کنید. جوانه زنی بذرها 10 تا 20 روز طول می کشد. 

نظرات
    ارسال نظر