Loading...
بذر بیبی اسفناج قرمز هیبرید آمریکایی

بذر بیبی اسفناج قرمز هیبرید آمریکایی

قیمت : 4,500تومان

بسته ۳۰ عددی

امتیاز 5 از 5 توسط 1 کاربر
وضعیت: موجود

اسفناج (نام علمی: Spinacia oleracea) یک نوع گیاه یک ساله با ساق و برگ لطیف است که می‌توان در آش از آن استفاده کرد. اسفناج سرشار از لوتئین و گزانتین است که این کاروتنوئیدها، از بین برنده مولکول‌های بی ثباتی به نام رادیکال‌های آزاد در بدن هستند قبل از اینکه رادیکال‌های آزاد بتوانند به بدن آسیب برسانند. کاروتنوئیدها در اسفناج و سایر سبزی‌هایی که دارای برگ سبز پر رنگ هستند، وجود دارند، برخی مطالعات نشان داده‌اند که که آن‌ها می‌توانند با سرطان  معده و مری مقابله کنند.

اسفناج دو برابر دیگر سبزیجات فیبر دارد. یک پیمانه اسفناج حدود ۲۰ درصد فیبر دارد که مانع یبوست است و به هضم غذا کمک می‌کند. فیبر موجود در این سبزی، قند خون را پایین نگه داشته و با ایجاد حس سیری می‌تواند مانع از پرخوری شود. ویتامین C و E، بتاکاروتن، منگنز، روی و سلنیوم موجود در اسفناج همگی از آنتی‌اکسیدان‌های قوی برای مقابله با پوکی استخوان، گرفتگی رگ‌ها و فشار خون بالاست. این سبزی پرخاصیت سرشار از ویتامین‌های مختلف از جمله A، K، D و E بوده و حاوی مواد معدنی خوبی نیز هست.

کاشت آن در گلدان و باغچه به راحتی امکان پذیر است. کافی است بذرها را به فاصله 5 سانتی متر از یکدیگر و در عمق 1 سانتی متری خاک کشت کنید. تا سبز شدن اسفناج ها سعی کنید خاک را مرطوب نگه دارید. پس از 5 تا 7 روز که بذرها سبز شدند بسته به محل کشت شده و شرایط نگهداری هر روز تا هر دو روز یکبار آبیاری را انجام دهید.

نظرات

    ارسال نظر