وبلاگ

تأثیر جلبک دریایی بر رشد و توسعه گیاهان

جلبک دریایی یکی از منابع طبیعی با ارزش است که به عنوان یک منبع غنی از عناصر غذایی و ترکیبات بیولوژیکی مورد توجه قرار گرفته است. جلبک دریایی یا آلژینات، یک ماده طبیعی است که از جلبک‌های دریایی بدست می‌آید.

پنجشنبه 9 شهریور 1402 - 10:59
ادامه...

فواید اسید هیومیک

کود اسید هیومیک با ویژگی‌ها و کاربردهای متنوع خود، یک تحول در کشاورزی پایدار محسوب می‌شود. استفاده از این کود می‌تواند بهبود رشد و توسعه گیاهان، بهبود کیفیت محصولات کشاورزی، حفاظت از محیط زیست و افزایش تراکم و سلامت گیاهان را به همراه داشته باشد.

دوشنبه 6 شهریور 1402 - 09:24
ادامه...

راهنمای کاشت فلفل به همراه مشکلات رایج در کاشت فلفل

فلفل از محصولاتی است که توسط تعداد زیادی از علاقمندان کشت می گردد. انواع و ارقام زیادی از فلفل وجود دارند ولی تقریبا همگی دستور کاشت یکسانی دارند. در اینجا دستورالعمل کاشت فلفل به همراه راهنمای مشکلات رایج کشت فلفل آورده شده است.

پنجشنبه 1 دی 1401 - 13:51
ادامه...

روش کاشت گوجه گلدانی

معرفی گوجه گلدانی: یکی از انواع گوجه فرنگی، گوجه گیلاسی می باشد  اندازه ی این گوجه کمی بزرگتر از میوه ی گیلاس بوده که همین امر باعث نام...

یکشنبه 1 خرداد 1401 - 11:17
ادامه...
کشاورزی ارگانیک چیست؟

کشاورزی ارگانیک چیست؟

کشاورزی ارگانیک یک سیستم کشاورزی است که بر اساس اصول اکولوژیکی نسبت به کنترل آفات و تغذیه گیاهان اقدام می کند. عمدتا از باقی مانده گیاهان و فضولات دام ها و همچنین گیاهان تثبیت کننده نیتروژن و گیاهان پوششی جهت تغذیه گیاهان استفاده می شود.

دوشنبه 11 بهمن 1400 - 16:04
ادامه...
گیاهان خطرناک و سمی

گیاهان خطرناک و سمی

بعضی از گیاهان ممکن است ظاهر بیخطری داشته باشند ولی حاوی موادی باشند که زندگی انسان را به خطر بیندازد. این گیاهان را بشناسید و از دست زدن به آنها پرهیز کنید.

دوشنبه 11 بهمن 1400 - 15:25
ادامه...
عوامل موثر بر جوانه زنی بذر

عوامل موثر بر جوانه زنی بذر

عوامل موثر بر جوانه زنی بذر بذرها موجودات زنده ای هستند که در حالت تعلیق حرکتی یا سکون قرار دارند. فاکتور های زیادی از جمله رطوبت، هوا، دما...

دوشنبه 11 بهمن 1400 - 14:08
ادامه...
سالم ترین سبزیجات روی کره زمین

سالم ترین سبزیجات روی کره زمین

سالم ترین سبزیجات روی کره زمین  اسفناج این سبزی برگی به لطف دارا بودن مشخصات مغذی خود یکی از سلامت ترین سبزیجات است. 30 گرم اسفناج خام حاوی...

دوشنبه 11 بهمن 1400 - 13:03
ادامه...