فیلتر
بذر توت فرنگی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

چگونه بذر توت فرنگی را با موفقیت بکاریم؟

راهنمای کاشت بذر توت فرنگی 

توت فرنگی یکی از محبوب ترین میوه ها است. یادگیری نحوه کاشت بذر توت فرنگی بسیار آسان و هیچ چیز به اندازه یک توت فرنگی تازه چیده شده در یک روز تابستان خوشمزه نیست.

کاشتن بذر ارزان ترین روش برای داشتن تعداد زیادی بوته توت فرنگی است. همچنین این روش صبوری بیشتری می خواهد زیرا جوانه زدن بذر های توت فرنگی ممکن است تا یک ماه طول بکشد. کاشت بذر توت فرنگی در تمام سال قابل انجام است ولی بهترین زمان آن از دی ماه تا اردیبهشت ماه است. برای افزایش سرعت و احتمال جوانه زنی بذر ها بهتر است آنها را داخل یک کیسه پلاستیکی به مدت یک ماه در یخچال نگه دارید. این کار دانه ها را فریب می دهد تا فکر کنند زمستان رد شده است. پس از این مدت بذر ها را از یخچال بردارید و 24 ساعت در دمای اتاق نگه دارید، سپس بذر ها را روی بستر کاشت مخصوص جوانه زنی بکارید. روی ظرف را بپوشانید و در یک جای گرم نگه دارید تا بذر ها جوانه بزنند.

بعد از اینکه بوته ها به اندازه کافی رشد کردند آنها را در یک مکان با خاک حاصلخیز و با زهکشی خوب و دارای آفتاب کامل با فاصله 30 سانتیمتر از هم بکارید. به خاطر داشته باشید توت فرنگی گیاهان مقاوم به سرما هستند و در طول ماه های زمستان به خواب می روند و در زمستان های ملایم  زنده می مانند. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که زمستان های سردی دارد برای محافظت از گیاهان توت فرنگی آنها را با پلاستیک محافظت کنید.

رانر توت فرنگی

متوسط عمر بوته توت فرنگی حدودا 6 سال است ولی پس از 2 سال اول کاهش قابل توجهی در میزان تولید میوه مشاهده خواهد شد. بنابر این برخی از پرورش دهندگان ترجیح می دهند با گیاه توت فرنگی به عنوان یک گیاه یکساله رفتار کنند و هر ساله از بوته های جوان استفاده کنند. گرفتن رانر(پاجوش) از بوته های قدیمی تضمین می کند که هر ساله بوته های جوان دارید و بیشترین میزان میوه را تولید می کنید.

برای راهنمایی بیشتر درباره نحوه کاشت بذر توت فرنگی فیلم زیر را مشاهده نمایید و در صورت هرگونه سوال با ما در تماس باشید.