فیلتر
بذر گل عروس

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

گل ژیپسوفیلا یا گل عروس به دلیل ظاهر زیبا و ظریفش بیشتر در گل آرایی ها و تهیه دسته گل عروس و به عنوان گل شاخه بریده کاربرد دارد اما اگر در باغچه و فضای سبز هم کاشته شود خالی از لطف نیست.گل عروس برای رشد به فضای کافی برای گسترش نیاز دارد پس فضای کافی برای آن در نظر بگیرید. خاک سرد و مرطوب را نمی پسندد پس بهتر است جایی کاشته شود که زود گرم می شود. بهتر است گل عروس را در اواسط بهار کاشت کنید تا در تابستان به شما گل دهد. درنظر داشته باشید در دماهای پایین گل های ژیپسوفیلا از بین می روند. گل عروس را در مکان مورد نظر به صورت مستقیم کشت کنید چون بشدت در اثر جابه جایی ریشه هایش آسیب می بیند.

گل عروس به خاکی با زهکشی خوب و کمی قلیایی نیاز دارد و خاک های اسیدی و رسی که آب زیادی در خود محبوس می کنند را خیلی نمی پسندد پس اگر فکر می کنید خاک منطقه مورد نظر برای کاشت اسیدی است یا زهکش خوبی ندارد بهتر است قبل از کاشت مقداری آهک و شن به آن اضافه و مخلوط نمایید. با چنگک سطح خاک را هموار کنیدسپس دانه ها را در سطح خاک پخش کنید و بعد مقداری کمپوست روی آنها بپاشید. برای نتیجه بهتر قبل از قرار دان بذر ها، سطح خاک را خیس کنید و تا قبل از جوانه زدن بذرها اجازه ندهید سطح خاک خیلی خشک شود. 

گل عروس باید در معرض نور کامل خورشید باشد پس مطمئن باشید در جایی که کاشته می شود گیاهان دیگر از اطراف روی آنها سایه نمی اندازند. این گل باید در طی روز حداقل 6 ساعت نور آفتاب دریافت کند.

گل عروس بایستی به صورت منظم آبیاری شود. در طول فصل رشد می توانید از کودهای تغذیه ای هم استفاده نمایید. اگر به صورت مداوم و بعد از رسیدن گل ها آنها را از روی بوته جدا کنید با این کار این امکان را به گیاه می دهید که شاخه گل دهنده بیشتری تولید کند.بهترین روش تکثیر گل عروس از طریق بذر می باشد.