فیلتر
بذر گل عنکبوتی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

گل عنکبوتی گیاهی یکساله و بومی آمریکای جنوبی است که این نام برگرفته از شکل ظاهری گل است که دارای غلاف های بلند بذر و برچه های بلند و نخ مانند می باشد. این گل زیبا و متفاوت را می توان به راحتی از طریق بذر تکثیر نمایید. گل عنکبوتی به راحتی رشد می کند و در صورت داشتن فضای کافی به خوبی هم ارتفاع می گیرد. گلدهی از اواخر بهار و اوایل تابستان آغاز می شود. گل ها به رنگ سفید، صورتی، بنفش و ...  دیده می شود. گل عنکبوتی خیلی مورد توجه پروانه ها، زنبورها،مرغ های مگس خوار و دیگر موجودات گرده افشان قرار می گیرد. بسیاری از انواع گل عنکبوتی معطر نمی باشد اما انواعی از آن هم هستند که دارای رایحه های تندی می باشند. انواع بدون عطر گل عنکبوتی به عنوان گل شاخه بریده هم کاربرد دارد. 

گل عنکبوتی در آفتاب کامل بهترین رشد خود را دارد و اگر در حالت سایه و یا نیم سایه قرار بگیرد به دلیل رشد بی رویه ساقه ضعیف شده و احتمال واژگونی وجود دارد. گل عنکبوتی در خاک های متوسط باغچه و یا خاک های لومی غنی از مواد آلی که دارای زهکشی خوبی هم باشند بهترین نتیجه را خواهد داشت. چناچه از خاک خوب و غنی برای کشت استفاده کنید دیگر نیازی به کوددهی های مداوم در طول فصل کاشت نمی باشد. گل عنکبوتی نسبت به کم آبی و حتی خشکسالی مقاوم است و برای تزیین باغ ها در آب و هوای خشک از بهترین گزینه ها است. گل عنکبوتی تقریبا مقاوم به آفات و بیماری ها است اما با این حال سعی کنید در تراکم بالا کشت نشود.

بذر گل عنکبوتی برای جوانه زنی نیازمند دمای بالا می باشد مثلا دما در طول روز باید بین 26 الی 29 درجه سانتی گراد و در طول شب باید بین 20 تا 21 درجه سانتی گراد باشد اما بعد از جوانه دیگر نیازی به دما بالا نیست ولی باید از کاهش بیش از حد دما هم جلوگیری شود چون گل عنکبوتی به سرما مقاوم نیست. در هنگام کاشت به این نکته توجه داشته باشید که که بذر گل عنکبوتی برای جوانه زنی نیازمند به نور است پس بذرها را در سطح خاک پخش کنید و آنها را خیلی عمیق نکارید. در حین فصل کاشت برای تشویق گیاه به گلدهی و رشد بیشتر هرس سرشاخه ها فراموش نشود.