بذر گل داتوره

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
بذر گل داتوره  گل درشت

بذر گل داتوره گل درشت

(5)| (امتیاز این محصول)
15,000 تومان

داتوره گیاهی علفی با دوره رشد یکساله است. منشا اصلی گل داتوره در هند و نواحی از ایران بوده است ولی امروزه در اکثر نواحی دیده می شود. گل داتوره دارای ریشه ای ضخیم، ساقه های گرد و منشعب و برگ های پهنی می باشد و گل های منفرد و شیپوری آن در ماه های خرداد و مرداد ظاهر می شود. گل داتوره به گرما حساس است به طوری که در طول روز اگر هوا گرم باشد گل های آن باز نمی شود و معمولا در زمان غروب و در طول شب باز می شود که به همین دلیل به آنها «گل ماه» هم می گویند. این گل برای زنبور های عسل جذابیت فوق العاده ای دارد. 

معمولا هر میوه گرزی شکل این گل حدودا 300 تا 400 بذر دارد. نکته قابل توجه و جالبی که در مورد بذر گل داتوره بهتر است بدانید این است که این بذر ها تا حدود 100 سال یا یک قرن هم می توانند در زیر خاک پنهان شوند و در عین حال قدرت رویش خود را از دست ندهند. بهترین راه تکثیر گل داتوره هم از طریقبذر می باشد. 

گل داتوره نسبت به آبیاری خیلی حساس نیست اما آبیاری منظم و کافی می تواند موجب شادابی هرچه بیشتر گیاه شود. از لحاظ نیاز به نور گل داتوره مکان های نیم سایه ( مکانی که در طول روز فقط 4-2 ساعت آفتاب بگیرد) را بیشتر می پسندد.در مورد نوع خاک مورد پسند گل داتوره باید به خاک های لومی رسی و خاک های حاصلخیز اشاره کنیم. 

گل داتوره هم به عنوان گل زینتی هم به عنوان گیاه دارویی کاربرد دارد. از گل داتوره در چین برای مصارف دارویی مانند رفع نفخ، دفع عرق های شبانه و خواص ضد درد و ضد عفونی کننده استفاده می شود .