فیلتر
بذر گل قرنفل

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

گل قرنفل گلی رنگارنگ با ظاهری زیبا و چشم نواز که نظر بسیاری را به سوی خود جلب می کند. زیبایی گل های کوچک قرنفل با ترکیب دو یا سه رنگ بر روی یک گل دوچندان می شود که این گل را به یکی از بهترین گزینه ها برای تزیین و گلکاری فضای سبز و یا حتی کاشت در گلدان تبدیل کرده است. از دیر باز از گل قرنفل زیبا برای تزیین راه ها و مسیرها در باغ و باغچه استفاده میشده است. 

گل قرنفل فصل رشدی نسبتا طولانی دارد گلدهی آن از اواخر بهار آغاز می شود و در تابستان به اوج خود می رسد. گل قرنفل برای رشد به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارد. گل قرنفل شرایط خشکی متوسط همراه با آفتاب کامل را بیشتر می پسندد، پس اگر در شرایط سایه زیاد قرار گیرد و یا خاک زهکشی ضعیفی داشته باشد گیاه بسیار مستعد بیماری و آفات می شود. مناطقی که دارای تابستان های خنک هستند گل قرنفل دارای بیشترین عملکرد است پس اگر در این مناطق هستید گل ها را در مکان هایی کاملا آفتاب گیر بکارید، اما برعکس گل قرنفل در شرایط گرم و مرطوب عملکرد ضعیفی دارد و بهتر است در این مناطق گل ها در شرایط نیم سایه کاشته شوند.  

برای اینکه گیاه شاداب تر شود و دوره گلدهی آن طولانی تر باشد بهتر است گل هایی که خشک می شوند را از روی گیاه جدا کنید و هر از گاهی از رأس شاخه ها کمی بچینید تا دوباره گل های بیشتری روی گیاه ایجاد شود. گل قرنفل با داشتن رنگ های متنوع و رایحه قوی برای حشرات و پرنده های گرده افشان بسیار جذاب است.