بذر گل ابری

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
بذر گل ابری پاکوتاهبذر گل ابری پاکوتاه

بذر گل ابری پاکوتاه

(3.5)| (امتیاز این محصول)
15,000 تومان

گل ابری با نام علمی Ageratum houstonianumگیاهی یکساله بومی جنوب غرب آمریکا و مکزیک است و در سایر نواحی دنیا مانند بخش ‎هایی از اروپا و بریتانیا به صورت علف هرز می روید. گل ابری در ایران به صورت طبیعی نمی روید اما به صورت گل زینتی کاشته می شود. به دلیل اینکه به راحتی تکثیر می شود و دارای گل هایی با رنگ های زیبا می باشد بسیار مورد توجه طرفداران و تولید کنندگان گل های زینتی قرار گرفته است. دوره گلدهی نسبتا طولانی یکی دیگر از ویژگی های مطلوب گل ابری می باشد، یعنی از اواخر بهار تا اواخر پاییز دارای گل می باشد.

گل ابری تا حد زیادی نسبت به کم آبی مقاوم است. گل ابری در شرایط مختلف نوری رشد می کند اما برای داشتن گل های پرپرشت نیاز به نور کافی دارد. در شرایط سایه و نیم سایه ساقه گیاه کشیده تر و تعداد گل ها کمتر می شود. گل ابری معمولا در هر خاکی که زهکشی مناسبی داشته باشد می تواند رشد کند اما شرایط ایده آل برای آن خاکی سرشار از مواد آلی است.

روش تکثیر گل ابری از طریق بذر است. بذر گل ابری در اواسط بهار در زمین اصلی کشت می شود. برای داشتن گل های زیبا و شاداب تر توصیه می شود گل ها خیلی نزدیک به هم کاشته نشود.