فیلتر
بذر گل سلوی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

اگر به دنبال گلی هستید که رنگ گرم و جذابی به باغ و باغچه شما بدهد و در عین حال به مراقبت خاصی هم نیاز نداشته باشد گل سلوی یا مریم گلی انتخاب مناسبی برای شما می باشد. گل سلوی گیاهی از خانواده نعناییان است که معمولا به صورت یکساله کشت می شود. مریم گلی در طب سنتی هم جایگاه ویژه دارد و بسیاری این گل را صرفا به عنوان یک گیاه دارویی کشت می کنند. برای خرید بذر مریم گلی دارویی روی لینک کلیک کنید. 

در مناطقی که دارای زمستان های معتدل می باشد سلوی به صورت چند ساله دیده می شود اما اگر در مناطقی هستید که زمستان های سردی دارد ترجیحا گل سلوی را در بهار بکارید تا از زیبایی آن در مدت طولانی و قبل از شروع سرمای پاییزه لذت ببرید. مریم گلی برای رشد بهتر به نور کافی و یک خاک با زهکشی مناسب نیاز دارد. هرچند در شرایط نیمسایه هم رشد می کند اما زمانی رشد مطلوب تری خواهد داشت که نور بیشتری در یافت کند پس سعی کنید مریم گلی را در مکانی بکارید که در طول روز حداقل بین 8-6 ساعت نور خورشید دریافت کند. مریم گلی را در خاکی مرطوب که زهکشی خوبی دارد بکارید، خاک های متراکمی که در هنگام آبیاری حالت باتلاقی می شوند اصلا مورد پسند گل سلوی نیست. با وجودی که خاک مرطوب دوست دارد اما آبیاری بیش از حد هم موجب پوسیدگی ریشه می شود، به همین دلیل بسته به نیاز گیاه و یا میزان بارندگی و یا دمای هوا برنامه آبیاری را هر 7 تا 10 روز تنظیم کنید، قبل از آبیاری هم مطمئن شوید که 1 تا 3 سانتیمتری ابتدای خاک خشک است در این صورت آبیاری عمیقی انجام دهید تا به عمق ریشه ها آب برسد. 

مریم گلی نسبت به دمای بالا حساس می باشد و ترجیحا دماهای خنک را می پسندد اما در عین حال به سرما هم مقاوم نیست و دما نباید خیلی پایین بیاید. گل سلوی برای رشد بهتر و داشتن بهترین نتیجه به یک کود کامل نیاز دارد و تنها با یکبار کوددهی هم عملکرد خوبی خواهد داشت. 

توصیه می شود زمانی که می خواهید در باغ و باغچه خود گلکاری کنید حتما گل سلوی قرمز یا مریم گلی را در الویت قرار دهید؛ گیاهی که با داشتن گل های خوشه ای و رنگ جذاب خود برای پروانه ها، مرغ های مگس خوار و دیگر موجودات گرده افشان هم بسیار مطلوب است.