فیلتر
بذر شلغم

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

شلغم یک سبزی ریشه ای است که غده های آن به شکل گرد و پوست آن سفید و بنفش است. شلغم از نظر داشتن ویتامین و خواص معدنی بسیار ارزشمند است. کاشت شلغم به دو صورت بهار و پاییزه انجام می شود. در کاشت بهاره در فروردین ماه اقدام به کاشت شلغم می کنند و در کشت پاییزه در اواخر مرداد ماه اقدام به کاشت شلغم می کنند. از کاشت تا برداشت شلغم حدودا 65 روز زمان نیاز است. محصول شرکت آرزومان ترکیه و هر پاکت حاوی 10 گرم بذر با کیفیت است.

کاشت شلغم

بذر شلغم را می توانید مستقیم در خاکی که زهکشی خوبی دارد در مکانی آفتابگیر که مدتی هم حالت نیم سایه دارد بکارید عمق کاشت حدودا 1 تا 1.5 سانتی متر باشد. بهتر است کاشت شلغم در هوای خنک باشد زیرا گرمای بیش از حد می تواند باعث چوبی شدن ریشه ها و به گل رفتن زودهنگام گیاه شود. پس باید بذرها قبل از گرم شدن داخل زمین بکارید(اوایل بهار یا اواخر تابستان). در کل پرورش و نگهداری از شلغم بسیار راحت است نیازی به کوددهی در طول فصل کاشت نیست همین که قبل از کاشت خاک آماده و غنی باشد کفایت می کند. آبیاری باید منظم باشد اما به هیچ عنوان زمین حالت غرقابی نباید داشته باشد چون رطوبت بیش از حد باعث ایجاد بیماری ریشه ای می شود. یکی دیگر از دلایل گلدهی زودهنگام می تواند استرس ناشی از کمبود آب و یا کمبود مواد مغذی است.  

با وجودی که گیاه نسبت به یخبندان مقاوم است اما بهتر است قبل از یخبندان های طولانی گیاه برداشت شود چون یخ زدگی و ذوب مکرر می تواند موجب آسیب به بافت ریشه شود.