بذر گل گندم

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
بذر گل گندمبذر گل گندم

بذر گل گندم

(5)| (امتیاز این محصول)
15,000 تومان

گل گندم گیاهی یکساله با گل های رنگارنگ است که نه تنها به عنوان گل شاخه بریده و زینتی بسیار مورد توجه علاقه مندان به گل و گیاه قرار گرفته است بلکه توانسته با رنگ های جذاب و متنوع خود زنبورها، پروانه ها، و سایر حشرات گرده افشان را به خود جذب کند. البته معمولا گل گندمی را با رنگ آبی می شناسند اما رنگ های دیگر آن نیز مانند سفید، قرمز، صورتی، بنفش و ... نیز وجود دارند. 

گل گندم در ابتدا به عنوان علف هرز مزارع غلاتی چون گندم شناخته می شد(به همین دلیل به این نام خوانده می شود) اما بعدتر به عنوان گل زینتی پرورش داده شده است. گل گندم مکان های آفتابگیر را بیشتر می پسندد و در این شرایط بهترین رشد و گلدهی را دارد. گل گندم به یک خاک حاصلخیز و غنی از مواد آلی نیازمند است. خاک گل گندم نه باید خیلی خشک شود  و نه حالت غرقابی داشته باشد چون به هر دو حالت حساس است. 

گل گندمی نسبت به سرما تقریبا مقاوم است، پس بذر گل گندم را می توانید در همان ابتدای بهار بکارید و دیگر منتظر گذشتن سرمای بهاره نباشید و اگر در مناطقی زندگی می کنید که که دارای زمستان های معتدل می باشد حتی می توانید بذر این گل را در پاییز هم کشت کنید. زمان کاشت سعی کنید خاک مرطوب باشد و بذرها  را در عمق 1 سانتیمتری کشت کنید. 

از موارد استفاده گل زیبای گندم می توان به گلکاری در حاشیه ها، باغ ها و باغچه ها و پرورش آن به عنوان گل شاخه بریده اشاره کرد. برای ماندگاری بیشتر گل گندم توصیه می شود آبیاری را به محض خشک شدن سطح خاک انجام دهید، همچنین حذف علف های هرز از اطراف گیاه و تغذیه منظم گیاه هر دو هفته یکبار و در فصل رشد باعث تشویق گیاه به دادن گل های بیشتر می شود.