فیلتر


بذر حسن یوسف

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

حسن یوسف از انواع گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی است که طرفداران زیادی دارد. برگ‌های آن اغلب به رنگ‌های سبز، زرد، قرمز و قهوه ای وجود دارند. حسن یوسف به شدت آفتاب و نور خورشید را دوست دارد زیرا نور خورشید باعث زیبایی و تغییر رنگ برگ های این گیاه می‌شود. حسن یوسف یک گیاه دائمی است اما نسبت به سرما حساس بوده و اگر این گیاه را در فصول سرد سال خارج از گلخانه یا آپارتمان نگهداری کنید از بین می رود.

 حسن یوسف

شرایط نگهداری حسن یوسف

نور: این گیاه آفتاب دوست است و تابش خورشید باعث تغییر رنگ برگ‌ها و زیبایی گیاه می‌شود.در تابستان باید از تابش مستقیم خودداری شود. 

دما: دمای بین 25  الی 35 درجه سانتیگراد مناسب است.

آبیاری: با توجه به سایز گلدان و فصل  هر 3 تا 4 روز آبیاری شود یا بعد از اینکه خاک سطحی گلدان خشک شد.

خاک: مخلوطی از خاک باغچه، خاک برگ و ماسه، خاک مناسب رشد این گیاه است. در صورت فراهم شدن از کوکوپیت، پیت ماس و پرلیت نیز می توانید استفاده کنید. 

هرس: برای این که فرم گیاه  بوته‌ای و زیبا شود، باید سرشاخه‌ها و گل‌ها را هنگام ظهور قطع کرد.

کوددهی: کود 20-20-20 را می‌توان به میزان ۳ گرم در لیتر، هر دو هفته یکبار، از فروردین تا مهرماه، مورد استفاده قرار داد.

 

تکثیر حسن یوسف

حسن یوسف به دو روش قلمه زنی و کاشت بذر تکثیر می شود. در روش قلمه زنی باید از اواسط تابستان تا اواخر پاییز قلمه‌ها را از قسمت انتهایی ساقه و به اندازهٔ ۵ تا 8 سانتیمتر جدا کرد و آنها را در بستر حاوی ماسه یا پرلیت قرار دهید. جهت تسریع در ریشه زایی می‌توانید از پودر یا ژل ریشه‌زایی استفاده کنید. قلمه ها در دمای 15 تا 20 درجه سانتیگراد و نور مناسب نگاه دارید. مراقب باشید که هرگز بستر قلمه خشک نشود. از تابش مستقیم خورشید به قلمه‌ها جلوگیری نمایید. زمانی که قلمه‌ها ریشه‌دار شدند آنها را بیرون آورده و در گلدان قرار دهید. باید دقت کنید که ریشه‌ها شکسته یا کنده نشوند.

در روش کاشت بذر، بذر حسن یوسف به صورت سطحی روی بستر کشتی مخلوط از کوکوپیت و پیت ماس کشت می‌شوند.سعی کنید در طی جوانه زنی رطوبت بستر کشت حفظ شود. جوانه‌زنی بذرها معمولاً ۵ تا ۷ روز بعد از کشت آغاز می‌شود.