بذر گل اطلسی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
بذر گل اطلسی گل درشتبذر گل اطلسی گل درشت

بذر گل اطلسی گل درشت

(5)| (امتیاز این محصول)
15,000 تومان
بذر گل اطلسی معطربذر گل اطلسی معطر

بذر گل اطلسی معطر

(5)| (امتیاز این محصول)
15,000 تومان

چگونه از گل اطلسی مراقبت کنیم؟

گل اطلسی به دلیل داشتن گل های زیبا و دوره گلدهی طولانی علاقمندان زیادی دارد. گل اطلسی یک گیاه یک ساله است اما در مناطق گرمسیری می توان آن را به مدت زیادی نگهداری کرد. گل های اطلسی رنگ و اشکال متعددی دارد و بعضی ارقام عطر خاصی نیز دارند. در نظر داشته باشید که اطلسی یک گیاه آفتاب دوست است و در شرایط کمبود نور رشد علفی پیدا می کند و گلدهی آن کاهش می یابد. 

چه زمانی شروع به کاشت گل اطلسی بکنیم؟

از کاشت تا گلدهی اطلسی حدودا 2 تا 2.5 ماه زمان نیاز است. مثلا در صورتی که در خرداد ماه می خواهید که اطلسی ها گل بدهند بایستی در فروردین ماه اقدام به کاشت بذر کنید. 

گل اطلسی

چگونه بذر گل اطلسی بکاریم؟

بذر گل اطلسی بسیار ریز و برای جوانه زنی نیازمند نور است. بهتر است بذرها را روی بستر کشت آماده متشکل از کوکوپیت، پیت ماس و پرلیت بکارید. هنگامی که گیاهچه ها 3 برگی شدند می توانید آنها را داخل باغچه یا گلدان بزرگتر منتقل کنید. در نظر داشته باشید که گل اطلسی به گرما نسبتا مقاوم است. هر ماه اطلسی ها را با یک کود کامل تغذیه کنید . این کار باعث می شود که رشد آنها سریعتر و تعداد گل ها بیشتر شود. 

آفات و بیماری های گل اطلسی

گل اطلسی به ندرت دچار بیماری می شود و آفات کمی به آن حمله می کند. از خیس کردن برگ های اطلسی در هنگام آبیاری بپرهیزید تا از بیمار شدن آن جلوگیری کنید. در صورتی که شته روی گیاه خود مشاهده کردید می توانید از حشره کش ارگانیک پالیزین برای کنترل کردن آن استفاده کنید.