فیلتر
بذر فلفل زینتی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

فلفل زینتی گیاهی دو منظوره است که هم به عنوان گل زینتی جذابیت دارد و هم میوه آن مصرف خوراکی دارد. میوه های فلفل زینتی از رنگ های متنوعی تشکیل شده اند که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. فلفل زینتی علاوه بر باغچه به دلیل پاکوتاه بودن امکان کاشت در گلدان را نیز دارد. فلفل ها طعم تند و تیزی دارند و از آنها برای تهیه ترشی و دورچین غذا نیز استفاده می شود.

آسان ترین راه برای تکثیر فلفل زینتی استفاده از بذر می باشد. بذر فلفل زینتی را در گلدان کوچک و یا سینی نشا بکارید و ترجیحا کاشت خیلی عمیق نباشد مثلا در حد 5 میلی متر و سپس خاک را تا جوانه زدن مرطوب نگهدارید. پس از کاشت سینی نشا و یا گلدان های کوچک را در جای گرم و نورگیر قرار دهید، پس از طی حدودا 8 هفته و زمانی که گیاهان کمی رشد کردند و مطمئن شدید خطر سرمازدگی از بین رفته است فلفل های زینتی را می توان به محیط بیرون و یا گلدان های بزرگتر منتقل کرد. 

فلفل زینتی خاک های غنی که زهکشی خوبی داشته باشد را بیشتر می پسندد و نیازمند آبیاری منظم می باشد ولی اگر هوا گرم است به آبیاری بیشتری نیاز دارد اما اجازه ندهید که خاک غرقاب شود.

معمولا فلفل زینتی به هرس نیاز ندارد اما اگر تمایل دارید که گیاه پرپشت تری داشته باشید کمی از رأس شاخه ها را بچینید. در صورتی که از این گیاه به عنوان یک گل زینتی نگهداری می کنید ترجیحا اجازه ندهید شاخ برگ های خشک روی گیاه باقی بماند گیاه را تمیز کنید تا جذابیت و زیبایی  فلفل زینتی با میوه های رنگی آن دو چندان شود.